تبلیغات
اندیشه مطهری - دل نوشته
اندیشه مطهری
بررسی آثار و اندیشه های استاد شهید
صفحه نخست       رایانامه          ارتباط با مدیران وبلاگ              ATOM            طراح قالب
شناسنامه شهید مرتضی مطهری شهید مطهری و دوستان شهید مطهری و دانشجویان شهید مطهری و دانشگاه شهید مطهری و وسایل شخصی
درباره وبلاگ


بشر امروزی از نظر علمی و فکری پا به جایی نهاده که آهنگ سفر افلاک کرده و سقراطها و افلاطونها باید افتخار شاگردی اش را بپذیرند اما از نظر روح و خوی و منش ، یک « زنگی مست تیغ بران به دست » بیش نیست .


مدیران وبلاگ : محمد سلیمی-قاسم رجبی
نظرسنجی
تا چه میزان این وبلاگ را در معرفی آثار، شخصیت و روحیات شهید مطهری موثر می دانید؟

مطهری شهید......

به عنوان یک انسان متعهد، به " انسان و سرنوشت" می اندیشیدی و به عنوان یک عالم شیعی مسؤول و آگاه، یک لحظه از سرنوشت جامعه غافل نبودی . درهمان زمان که برای کاشتن بذر ایمان در ذهن نسل پویای گریزان از مذهب، " علل گرایش به مادیگری" را بر شمردی، با " گفتارهای معنوی" ات روح معنویت و تقوا و عرفان را در ما می دمیدی و برای یادآوری گذشته پر شکوه فرهنگ و تمدن ما، " خدمات متقابل اسلام و ایران" را یکایک بازگو می کردی.

با تحلیل های دقیقت، احیای تفکر اسلامی را در نظر داشتی و نسل جوان تشنه ما را با " علوم اسلامی" آشنا می کردی و منطق ، فلسفه ، حکمت ، کلام ، عرفان ، فقه و اصول را در قالبی استوار و بیانی رسا به جویندگان علوم دین می آموختی و در کنار آن، به خاطر دمیدن روح حرکت و شور انقلاب در امت مایوس ، وازده و سرخورده اسلامی، " نهضتهای اسلامی صد ساله اخیر" را برایمان تبیین و تحلیل می کردی تا امت مسلمان بپا خاسته و " انقلاب اسلامی" را پی ریزی کنند و زمینه ساز" قیام و انقلاب مهدی" گردند و از " شهید" دادن نهراسند.

آری... استاد عزیز! اینک چندی است که از شهادتت می گذرد.تو با حضور خود، همه جا را پر کرده ای و در میان ما و در قلب تاریخ، زنده ای .گر چه رفتن نابهنگام تو، آواری از غم، بر سرمان ریخت و دست نیازمان را همچنان در راه طلب، گشوده نگاه داشت، اما... شاید شهادت تو نیز از آن الطاف خفیه الهی بود، تا به جویندگان اسلام، حرکتی بخشد، و بکوشند تا این خلا را پر کنند.شور آفرینی و حرکت زایی و آگاهی بخشی شهادت تو، به جای خود ، ولی ... خوارج این عصر، و نهروانیان این انقلاب و مارقین جمهوری اسلامی، به خصوص گروه " فرقان" که آن سرو بلند را فرو شکسته و فرار کردند و آن خورشید تابنده را به غروب نشاندند ؛ خود غایب شدند. ای کاش، وحشت امانشان می داد، تا لحظه ای بایستند و درجاری خون تو، جریان ایمان را در اندام جامعه ببینند و در افتادن تو، برخاستن خلقی را تماشا کنند و در سرخی خونت، سرسبزی اسلام را بنگرند، و در خاموشی تو، خروش امتی مصمم و خشمگین را بشنوند، که همه یک دهان شده بودند و فریاد می زدند:


 

                                                                « معلم شهیدم!... راهت ادامه دارد.»

نوع مطلب : دل نوشته ها، 
برچسب ها :
          
شنبه 27 اسفند 1390

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبیاستخاره آنلاین با قرآن کریم